Bu doğrultuda  Tüketiciden bir kere izin alarak her "türlü" ticari amaç için kendisine elektronik ileti gönderimi yasaktır!!

6563 sayılı kanunun 7. maddesi tamamen bu konuyu ele almaktadır. Maddenin 1. fıkrasında, kanun koyucular, tüketiciden onay alırken kendisine daha sonra hangi amaçla ileti göndermek istediğimizi belirtmemizi,ardından sadece ve sadece bu amaca yönelik ileti gönderebileceğimizi açık bir şekilde altını çizmektedir.

Daha detaylı bilgi ve iletişim için dilerseniz  aşağıdaki formu doldurun!!Sizi arayalım!!

Hızlı İletişim Formu

Yasanın ikinci fıkrasında, kanun koyucular gönderilen iletide izni almış olduğunuz tüketiciye firmanızı tam ve açık bir şekilde tanıtacak bilgileri belirtilmesi gerekmektedir. Örneğin, bu kanundan önce tüketiciye bir sms geldiğinde belki mesajı gönderen kısmında bir kaç karakterden oluşan kurum isminden göndericiyi bazen tanır bazen de kimden geldiğini net olarak anlayamazdı. Ancak artık iletinin "içeriğinde" ilk olarak firma kendisini açık ve net biçimde tanıtmakla mükellef. Böylece tüketici kimin bu iletiyi gönderdiğini bilecek ve eğer izni yoksa gerekli hukuki girişimleri başlatabilecektir.

Aynı fıkrada, firmanın erişilebilir durumdaki iletişim bilgilerini de tuketiciye bildirmesi zorunlu hale getiriliyor. Yani eğer sms gönderiyorsanız cevap verilebilecek bir sms numarası veya elektronik posta ise tüketicinin arzu ettiği takdirde size ulaşabileceği bir e-posta adresi belirtilmesi zorunlu. Zorunluluk sadece tüketiciye ulaşmayı seçtiğiniz mecra üzerinden size ulaşılabilecek bir iletişim bilgisini vermenizi zorunlu kılıyor. Yani e-posta gönderisinde bulunduysanız sms numarası veya çagrı numarası vermeniz gerekmiyor. Tabii ki alternatif iletişim kanallarını tüketiciye sunmak isterseniz de bu konuda sizi engelleyen bir durum yok.


Bu doğrultuda kendisiyle iletişime geçilmesi amacıyla alıcının iletişim bilgilerini vermesi hâlinde ise temin edilen mal veya hizmetlere ilişkin değişiklik, kullanım ve bakıma yönelik ticari elektronik iletiler için ayrıca onay alınmaz.

Yasadaki 7. maddenin son fıkrasında ise iletinin konusunun ve hangi amaçla gönderildiğinin açık bir şekilde belirtilmesi gerektiği anlatılıyor. 


Detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için yukarıdaki iletişim formunu doldurunuz. Müşteri ilişkileri yöneticimiz 24 saat içinde sizlerle iletişime geçeceklerdir.

Ticari elektronik iletinin gönderilebilmesi için önceden onay alınmak zorundadır. Yasadaki iletinin şekli ve formatı üzerine yazılan maddeler bu ön şartın yerine getirilmiş olduğunu varsaymakta. Eğer pazarlama ve satış dahil her turlu ticari faaliyet sebebiyle ses, sms ve elektronik posta ve benzeri iletişim aracıyla tüketiciye ulaşmadan önce mutlaka izin alınması gerekiyor.

Yeni Elektronik ve İletişim Yasasına göre pazarlama nasıl olmalıdır?

Nasıl Çalışır?


​Sizden alınan hedef kitle analizi ile gerekli online ve offline faaliyetlerin planlamaları yapılarak, en son İzinli Veri Yasasına uygun olarak hizmetlerimiz gerçekleştirilir.