Daha detaylı bilgi ve iletişim için dilerseniz  aşağıdaki formu doldurun!!Sizi arayalım!!

Hızlı İletişim Formu

Artık firmalar tüketiciyle herhangi bir ticari amaç için iletişime geçeceklerse önceden bunun iznini almış olmaları gerekiyor. Bu da demek oluyor ki artik hiçbir kurum ya da kuruluş tüketiciyi arayarak, sms atarak veya elektronik posta yoluyla izinsiz ulaşamayacaktır. Bu durum sistemdeki toleransı suiistimal ederek tüketicileri bıktıranların dizginlenmesi için uzun süreden beri gerekliydi. Fakat aynı zamanda şunu da belirtmek gerekir ki, makul bir pazarlama ve satış faaliyeti yürüten onlarca firma da bu durundan maalesef olumsuz yönde etkilenecektir.

Peki bu durumda ne yapılması gerekiyor?

Bu noktada AsBerg Group uluslararası deneyim- bilgi ve birikimleri ile 6563 sayılı yasaya uygun olarak hazırlanmış içerik ve online-offline çalışmalar ile, hedef kitlenizin sizi bulmasını ve yasal süreçte sizin müşteriler ile iletişime geçebilmenizi sağlamaktadır.Her firma ve her ürüne özel olarak düzenlediğimiz online - offline çeşitli kampanyalar sayesinde, izinleri alınarak iletişime geçilen potansiyel müşterilerinize artık ticari içerikli elektronik ileti göndermenizin önünde hiçbir engel kalmamasını sağlıyoruz.


Detaylı bilgi, proje uygulamarımız  ve fiyat teklifi almak için yukarıdaki iletişim formunu doldurabilirsiniz. Müşteri ilişkileri yöneticimiz 24 saat içinde sizlerle iletişime geçeceklerdir.

Izinli data (veri) toplama veya izinli pazarlama yapma konusu, 6563 sayili Elektronik ticaretin duzenlenmesine dair kanunun 1 mayis 2015 tarihi itibariyle yürürlüğe girmesi ile, artık firmaların üzerinde ciddiyetle düşünmesi ve tüketicilere yaklaşımlarını baştan sona yeniden planlaması gereken bir dönem başladı.

Dünyada bu konuda iki temel yaklaşım söz konusu. Başta ABD ve Uzakdoğunun önemli bir kismi olmak üzere birçok ülkedeki yasalar tüketicilere, firmalar tarafından kendilerine yönelik yapılan pazarlama faaliyetini istememeleri halinde,iletişimi durdurma hakkı verilmiştir. Ancak tüketici reddedene kadar firmalar kendisine satış ve pazarlama içerikli ticari iletilerini ses, sms ve elektronik ortamda göndermeye devam edebilirler.

1 Mayıs 2015 öncesine kadar Türkiye de de benzeri bir yaklaşım izlenmekte idi. Türkiye de ki en önemli eksikliklerden biri tüketicinin reddetme hakkını nasıl kullanabileceğinin açık ve net olarak ortaya konmamış olması ve firmaların iletişimi durdurma taleplerini yerine getirmemeleri durumunda ne tür yaptırım ve cezalarla karşi karşıya olduklarının tam olarak bilinmemesiydi.

Ancak 6563 sayılı kanun ile, bu açığı doldururken, aynı zamanda yukarıda bahsettiğimiz bu yaklaşımdan AB Ülkelerinin de benimsediği izin esaslı ticari iletişime geçiş yapmamızı sağladı.

İzinli data ve pazarlama konusunda yeni donem 1 Mayıs 2015 itibariyle başladı!!!

İzinli Data


 

İzinli veritabını daha önceden onayı alınmış olan müşterilere, alınan izinler doğrultusunda yapılan pazarlama satış faaliyetidir. Bu sayede izin alınarak yapılan pazarlama faaliyetlerinizden şikayet ve menuniyetsizlik çok düşük seviyede olmaktadır, ve yasal şikayet sürecinin önüne geçilebilmektedir.

 

Sizin ihtiyaç ve talepleriniz dogrultusunda izinli çalışma yapılıp, ürünlerinize en uygun müşteri kitlesine ulaşarak, pazarlama faaliyetiniz için izinli müşterilere ulaşmanız sağlanmaktadır.