İşte tam da bu noktada ,kişiye özel reklam uygulamalarından faydalanmak size satış hedeflerinize ulaşmanızda ve bütün rakiplerinizin çok önünde geçmenizi sağlayacaktır.

Kişisel reklam uygulamaları kullanıcının sayfanızı hatırlamasını , ziyaret ettiği ürün ya da hizmetinizi tekrar görmesini sağlayarak, ürün ya da hizmetinize yönelik ilgisini canlı tutmayı sağlar.

Kullanıcı sayfanızı tekrar ziyaret etmesi durumunda hem sayfa tıklama sayınız ,hem de satışlarınız artar.

Retargeting (yeniden hedefleme) için gereken şey online ziyaretçilerin anonim olarak ziyaret bilgilerinin kaydedilmesidir. Bu toplanan bilgiler sofistike teknolojik bir öneri-arama motoru sayesinde en optimum şekilde kişisel reklam üretimi amacı ile kullanılır.Retargeting bütün sektörlerde (Finans,parekende,seyahat,sigortacılık,...) başarılı olarak uygulanabilir ve fiyat-performans açısından çok verimli bir geri dönüş sağlar.

Retargeting Nasıl Gerçekleşir?

Sayfanızın ziyaret edilmesinden sonra ,kaydedilen anonim bilgiler ,kişiye uygun reklam uygulamasının başlatılması için yayıncıya yönlendirilir. AsBerg Group tarafından kullanılan teknoloji ,kullanıcının hangi ürünleri incelediği,hangi katagorilerle ilgilendiği,ve hangi ürünleri sepetine eklediği bilgisini kaydeder.Bu bilgi aynı zamanda sizin sonraki zamanlarda yapmayı düşünebileceğiniz kampanyalar içinde büyük bir referans olacaktır.

Şu noktada retargeting sizin media gücünüzü arttırır, sayfanızı ilk seferde ziyaret ederek,iletişime geçmeden sayfanızdan çıkan %90 lık bir kitlenin maliyetlerini geri kazanmanızı sağlar.Bu açıdan Retargeting işletmenizin Pazarlama bütçenizde ROI (Return on Investment-Yatırımın Geri Dönüşü) optimum seviyelerde tutabilmeniz için en etkili metoddur.

4.

Retargeting Container Taglerinin(etiketlerin) Sayfanıza Entegrasyonu:


En son yapılacak ve en önemli adım Retargeting Container Tag larınızın tanımlanması yer almaktadır.Sitenize gelen müşteriniz 6 farklı etiketlenme (kategori, ürün, arama ve Sipariş onay sayfası gibi...)  ile müşterinizin sitenizdeki yolculugunun tüm aşamaları kaydedidilir.

3.

Reklam Metaryallerinizin Oluşturulması:


Retargeting için kullanacağınız özel ürünlerinizi, kampanyalarınızı ve sayfalarınızı belirleyerek içerikleri oluşturmanız gerekir.

2.

-Publisher (Yayıncı) Seçimi:


Hedeflerinize yönelik ,sektörünüzde başarılı olan bir yayıncıyı(publisher) seçiyor olmanız büyük önem taşır. Seçmiş olduğunuz yayıncı  Retargeting Container ınıza entegre olarak yayıncılık görevini üstlenecektir.

4 Adımda Retargeting:


1.

Tracking(İzleme) ve Maliyet Modelinizin Tanımlanması
Tercihinize bağlı olarak CPO (Cost per Order-Sipariş Başına Ücretlendirme) veya CPC(Cost per Click- Tıklama Başına Ücretlendirme) seçebilirisiniz.Tracking olarak Postview(eReach) ya da Postclick den birini seçebilirsiniz.

Retargeting

Sayfanıza Gelen Müşterilerinize Kendinizi Hatırlatmak İstermisiniz?

Sayfanızı ziyaret eden müşterilerinizin %90 ının sizinle iletişime geçmeden veya herhangi bir alışverişte bulunmadan web sayfanızdan ayrıldığını biliyor muydunuz?

Web sayfası sahibi olarak sayfanıza gelen her potansiyel müşterinin sayfanıza tekrar gelmesi satışlarınız açısından büyük faydalar sağlar.Ama asıl soru internet sayfanıza ziyaret ederek kısa bir süre içinde sayfanızdan ayrılan potansiyel müşterilerinizi, web sayfanıza tekrar  ziyaret etmelerini nasıl sağlayabilirsiniz?